Trwa otwarta rejestracja na HotZlot 2013.
Chęć udziału może zgłosić każdy kto posiada konto w
portalu dobreprogramy.pl

Dojazd

ColdZlot 2014 będzie odbywać się w Zamku na Skale, w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju (woj. dolnośląskie), około 100 km od Wrocławia.


Wyświetl większą mapę

Poniżej opisujemy możliwości dojazdu różnymi środkami transportu. Pora roku nie sprzyja podróżom dlatego prosimy abyście planowali podróż z uwzględnieniem odpowiedniego zapasu czasowego, tak aby dotrzeć na miejsce w rozsądnych godzinach.

Samochód

Podróż samochodem zdecydowanie będzie najdogodniejszym sposobem dotarcia na miejsce ColdZlotu. Polecamy tą możliwość wszystkim, którzy dysponują takim środkiem transportu. Osoby, które będą jechać na Zlot samochodem i mogłyby kogoś zabrać, prosimy o zgłoszenie tego faktu na forum. Na terenie hotelu znajduje się parking, który będzie bezpłatnie udostępniony do dyspozycji uczestników Zlotu.

Podróżując z regionów zachodniej i północnej Polski w większości przypadków trasa przejazdu przebiegać będzie autostrady A4 lub A8 koło Wrocławia. Stamtąd należy kierować się na drogę ekspresową S8 w kierunku Kudowy Zdrój / Pragi. Z trasy tej zjeżdżamy na wysokości Kłodzka gdzie trzeba obrać kierunek na Międzylesie / Brno drogą nr 33. Po kilku kilometrach, we wsi Żelazno, należy odbić na drogę nr 392 w kierunku Lądka Zdrój. Po około 9 km dojedziemy do wsi Trzebieszowice gdzie znajdują się drogowskazy prowadzące bezpośrednio do Zamku.

Podróżując z pozostałych regionów Polski najdogodniejsze trasa prowadzić będzie przez okolice Opola skąd należy kierować się na drogę nr 46 w kierunku Nysy i Kłodzka. W końcowej fazie są dwie alternatywy dojazdu do miejsca docelowego. Pierwsza – w miejscowości Złoty Stok, około 35 km za Nysą, należy odbić na drogę nr 390 do Lądka Zdrój, a stamtąd drogą nr 392 do Trzebieszowic (opcja trochę krótsza, ale trasa jest pełna zakrętów więc mogą być trudne warunki). Druga – jechać drogą nr 46 do samego Kłodzka, a stamtąd do Trzebieszowic tak jak przy trasie z Wrocławia (opcja dłuższa o 9 km ale bez zakrętów, czas przejazdu zbliżony).

Pociąg

Podróż koleją wydaje się najbardziej uniwersalnym środkiem transportu, choć ani nie najszybszym, ani nie najtańszym. Tę opcję polecamy więc tylko w przypadku braku innych możliwości dojazdu.

Niestety na linii kolejowej przebiegającej przez Trzebieszowice od wielu lat nie są realizowane żadne połączenia. Najdogodniejszy będzie dojazd koleją do Wrocławia dokąd kursują bezpośrednie pociągi ze wszystkich rejonów Polski. Z Wrocławia na miejsce ColdZlotu dostać będzie się można samochodem z innymi uczestnikami ColdZlotu - szczegóły prosimy ustalać indywidalnie na forum.

Przy planowaniu podróży pociągiem pomocny będzie rozkład jazdy pociągów PKP. Warto sprawdzić także aktualne promocje na bilety w pociągach Intercity i TLK oraz interREGIO.

Autobus

Najtańszą formą dostania się na ColdZlot może okazać się autobus. Wszystko za sprawą przewoźnika PolskiBus.com oferującego tanie przewozy międzymiastowe z wielu miast Polski. Teoretycznie bilet można kupić już za symboliczną złotówkę, w praktyce bez większego problemu można go nabyć za około 30 zł. Co ważne, autokary są nowoczesne i komfortowo wyposażone (toalety, klimatyzacja, WiFi i gniazdka elektryczne).

PolskimBusem można się dostać do Wrocławia, a stamtąd (już innym przewoźnikiem) bezpośrednio do Trzebieszowic. Autobus jest więc też jedyną opcja transportu zbiorowego gwarantującą dojazd praktycznie na samo miejsce ColdZlotu. Przy planowaniu dojazdu prosimy jednak uwzględnić fakt, że na przystanku Trzebieszowice Zamek nie zatrzymują się wszystkie autobusy (należy wybrać Trzebieszowice D.K.).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarach sugerujemy wcześniejszy kontakt z przewoźnikiem w celu sprawdzenia możliwości rezerwacji miejsca lub wykupienia biletu z wyprzedzeniem. Przy planowaniu połączeń pomocny będzie internetowy rozkład jazdy autobusów.